III NIEDZIELA ZWYKŁA - Niedziela Słowa Bożego
26.01.2020

Należmy do Boga. Podczas Mszy św. oraz modlitwy osobistej prosimy o Jego opiekę nad nami i naszymi bliskimi. Wyznajemy wiarę w Boga, który w swojej wszechmocy nie zapomina o konkretnym człowieku – swoim umiłowanym dziecku. Dzisiaj usłyszymy słowa Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Wypełnianie tego wezwania pozwoli nam być bliżej Boga Ojca, któremu powierzyliśmy nasze życie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  1. Zapraszamy dziś na godzinę 16:30 na niedzielne nieszpory.
  2. Zachęcamy również do prywatnej adoracji Dzieciątka Jezus przy żłóbku. Nasz kościół jest zawsze otwarty w ciągu dnia i dobrze ogrzewany. Można więc wstępować tu z dziećmi na modlitwę.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne w ramach Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez wspólnotę Cyryla i Metodego. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  4. W środę o godzinie 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek na godzinę 17:00 na Mszę św. szkolną zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. A o godzinie 19:00 spotkanie przed pielgrzymką na Słowację i Węgry w terminie 16 – 22 czerwca. Na spotkaniu należy wpłacić zaliczkę 300 złotych i 50 euro.
  7. W sobotę, 1 lutego, przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej odśpiewamy „Godzinki” i wysłuchamy katechezy na temat Eucharystii.
  8. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na wszystkich Mszach św. poświęcimy gromnice, a kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.