Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakobior.pl
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Czytania dzisiejszej uroczystości przenoszą nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swym uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi, ale nie przestaje być obecny w swoim kościele. Prośmy u progu8 tej Eucharystii o dar otwartego serca, zdolnego rozpoznać obecność Pana i świadczyć o jego dobroci.
Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie o dzieciach, które przystępują do pierwszej i wczesnej Komunii Świętej.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.

 1. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy o godzinie 17:30; w czwartek po Mszy św. szkolnej, a w niedzielę w ramach nieszporów o godzinie 16:30.
 2. Dzisiaj nieszpory z udziałem Dzieci Pierwszokomunijnych o godzinie 15:00. 
 3. Od poniedziałku dzieci rozpoczynają tzw. „Biały Tydzień” dziękczynienia za dar Eucharystii. Serdecznie zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na nabożeństwa majowe i wieczorną Msze Świętą.
 4. W czwartek 25 maja przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach adoracji archidiecezjalnej. Wystawienie Najświętszego sakramentu po porannej Mszy Świętej do nabożeństwa majowego.
 5. W tym tygodniu rozpoczynają się tegoroczne „Dni Kobióra”. Msza Święta w intencji mieszkańców i samorządu Gminy Kobiór w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy poczty sztandarowe i wszystkich Kobiórzan. Szczegółowy plan „Dni Kobióra” na plakatach.
 6. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się w ostatni weekend maja: w sobotę 27 maja o godzinie 19:00 i w niedzielę 28 maja o godzinie 18:00.
 8. W tym roku procesją Bożego Ciała przejdziemy po Mszy św. w naszej kaplicy na osiedlu o godzinie 9:15 ulicami: Centralną, Żołędziową, Rubinową i Zachodnią na teren kobiórskiego boiska sportowego. Ołtarze przygotują; I – Grupy Parafialne, II – Ulice Rubinowa i Bluszczowa, III – Ulice Zachodnia i Agatowa IV – Gmina i Służba Liturgiczna.
 9. Od 21 – 27 maja przeżywamy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa.
 10. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.
 11. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa zaprasza na kiermasz ciast i ciasteczek. Zebrany dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji ruchu Światło – Życie.
 12. Zapraszamy na pielgrzymko - wczasy do Słowenii i Włoch w dniach od 28 sierpnia do 5 września. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 14. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.