XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
10.11.2019

Gromadzimy się wokół ołtarza, by oddać Bogu chwałę. W sposób szczególny spotykamy tu Pana Boga – w Jego słowie, w Komunii św., w drugim człowieku, wyznając wraz z nim wiarę we wszechmocnego i miłosiernego Boga. Niech Boża obecność doświadczana w kościele podczas Mszy św. Towarzyszy nam w codzienności. Przywołujmy w sercu imię Jezusa, wyrażajmy w modlitwie pragnienie zmartwychwstania, dziękujmy Bogu za Jego miłość.
Dzisiaj w dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym pamiętajmy o modlitwie za braci i siostry prześladowanych za wiarę

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  1. Przeżywamy miesiąc listopad. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową za zmarłych zalecanych: dzisiaj na godzinę 16:30, a w tygodniu na godzinę 17:30. Różaniec modlić się będziemy do 15 listopada.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny z okazji przypadającego w poniedziałek Dnia Niepodległości. Po Mszy św. o godzinie 18:00 dzisiaj koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu orkiestry reprezentacyjnej PGG z okazji Dnia Niepodległości pod patronatem marszałka województwa śląskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do Ducha Świętego oraz kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary.
  4. W środę, 13 listopada, przypada Dzień Fatimski. Różaniec w intencji chorych i seniorów naszej parafii odmówimy o godzinie 6:00 i 9:30, a Mszę św. w ich intencji odprawimy o godzinie 10:00.
  5. Młodzież i dzieci pragnące dołączyć do powstającej scholi zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18:00 w domu parafialnym.
  6. Również w czwartek o godzinie 18:00 spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
  7. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. Chłopców pragnących zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godzinie 8:00.
  9. Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się w sobotę 23 listopada od godziny 19:00 i 24 listopada od godziny 15:00.
  10. W kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawa różańców przygotowanych przez dzieci naszej parafii.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a dzisiaj przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.