XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
7.07.2019

Jezus posyła swoich uczniów. Nie jest to łatwa ani wygodna misja. Kluczowe jest jednak jej przesłanie: Przybliżyło się Królestwo Boże. My również jesteśmy posłani, aby głosić tę prawdę. Nasze codzienne życie jest miejscem najtrudniejszej walki o wierność Bogu i dawania świadectwa. Podczas Mszy św. prośmy o odwagę odwracania się od grzechu i radość z trwania przy Bogu.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:30 na nieszpory niedzielne.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego, a w piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę, 13 lipca, przypada Dzień Fatimski. Różaniec w intencji chorych i seniorów naszej parafii odmówimy o godzinie 6:00 i 9:30, a Mszę św. w ich intencji odprawimy o godzinie 10:00.
  4. Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dniach od 25 do 28 sierpnia. Zapisy w kancelarii do końca lipca. Przy zapisie należy podać numer pesel i wpłacić 100 zł zaliczki. Całkowity koszt pielgrzymki to 150 zł.
  5. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do organizatorów prośbę o umożliwienie ich dzieciom uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.