II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17.03.2019

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na górę, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, nieraz trudno zachować w sobie nadzieję. Pamiętajmy jednak, że nasza ojczyzna jest w niebie, na co zwraca nam dziś uwagę św. Paweł.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w każdą niedzielę o godzinie 16:00, Drogę Krzyżową dla dorosłych w każdy piątek o godzinie 17:15, a Drogę Krzyżową dla dzieci w czwartek po Mszy św. szkolnej. Przypominamy, że wierni, którzy pobożnie odprawią Drogę Krzyżową, mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej o godzinie 19:00 w domu parafialnym spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i sympatyków. Temat spotkania: „W mocy Ducha Świętego”.
  5. W sobotę po Mszy św. wieczornej o godzinie 19:00 w domu parafialnym spotkanie przed pielgrzymką czerwcową do Sokółki i Świętej Lipki. Na spotkaniu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.
  6. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji, a dziś przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.