XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
25 października 2020

Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. W trudnym czasie epidemii prośmy Boga o ducha niegasnącej wiary i siły do realizacji Bożego przykazania miłości.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej parafii.

1. Zgodnie z decyzjami władz państwowych, wprowadzone zostały ograniczenia dla wiernych podczas nabożeństw. W kościołach może przebywać jedna osoba na siedem metrów kwadratowych. Tym samym w naszym kościele może to być około 130 osób. Bardzo prosimy o zachowanie dystansu, prawidłowe noszenie maseczek zasłaniających usta i nos, a także o dezynfekcję rąk. Przypominamy, iż zasadniczo komunię świętą przyjmujemy na rękę. W związku z ograniczeniami powracają transmisje niedzielnej Mszy Świętej o godz. 10.30. Osoby chore, przebywające na kwarantannie, seniorzy i ci, którzy czują obawę przed zakażeniem, mogą skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym zarządzeniem Księdza Arcybiskupa opublikowanym na stronie Archidiecezji Katowickiej.
  2. Ze względu na zakaz spotkań grup większych niż 5 osób, do odwołania, zawieszone zostają spotkania grup parafialnych. Służba ministrantów i lektorów odbywa się normalnie.
  3. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową: dzisiaj na godzinę 16:30, a w tygodniu na godzinę 17:30. W modlitwie pamiętajmy szczególnie o chorych i cierpiących z powodu epidemii.
  4. Odwołujemy zapowiedziane na czwartek odwiedziny chorych, a posługę sakramentalną dla chorych parafian sprawować będziemy w sytuacjach pilnych, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
  5. W piątek święto poświęcenia naszej katedry. Pamiętajmy w modlitwie o naszym księdzu arcybiskupie i biskupach pomocniczych.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy w tym dniu cześć tym, którzy osiągnęli już chwałę nieba i wstawiają się za nami u Boga. Z racji epidemii nie będzie Mszy św. w kaplicy, a dodatkowe Msze św. odprawimy w kościele o 9:30 i 14:00. Po Mszy o 14:00 w kościele nabożeństwo za zmarłych. Nie będzie procesji na cmentarz, ani wieczornego różańca. Prosimy również, by modlitwę na cmentarzu rozłożyć na dni przed i po uroczystości Wszystkich Świętych.
  7. Dodatkowa okazja do spowiedzi św., przed uroczystością Wszystkich Świętych, będzie w piątek od 17.00 do 18.00 oraz w sobotę od 17.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00.
  8. Ze względów sanitarnych zalecki i wypominki można składać, ale tylko i wyłącznie 1 i 2 listopada, do specjalnie przygotowanej skrzynki umieszczonej obok figury Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec za zmarłych odmawiać będziemy w tygodniu przed wieczorną Mszą Świętą.
  9. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego, ze względu na epidemię, odpust za zmarłych można uzyskać przez cały miesiąc listopad pod następującymi warunkami: nawiedzenie kościoła, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej oraz wolność od jakiegokolwiek grzechu.
  10. W poniedziałek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina zmarłych, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawiamy Bogu nasze modlitwy, odpusty, a przede wszystkim uczestniczymy we Mszy św., które w tym dniu odprawimy o godzinie 6:30, 8:00, 16:00 i 18:00.
  11. Z racji narastającej epidemii prosimy wizyty w kancelarii ograniczyć do spraw pilnych i koniecznych. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w godzinach kancelaryjnych. Bóg zapłać za ofiary, które można składać również na konto parafii lub do skrzynki przy wejściu do kancelarii.
  12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy Bożej opieki, wstawiennictwa Matki Bożej Różańcowej i zdrowia.