XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
5 lipca 2020

Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba. Obciążeni grzechami, stańmy pokornie przed Bogiem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mieli udział w zwycięstwie Chrystusa i znaleźli ukojenie dla naszych dusz.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godzinie 16.30.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.
  3. W środę o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w czasie kolekty, na konto parafii i do naszych skarbonek. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  6. Przypominamy, że odwołana została dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej i dotyczy ona obecnie osób w podeszłym wieku i chorych.
  7. W związku z pandemią nasza parafialna pielgrzymka do Słowacji i na Węgry zostanie przełożona najprawdopodobniej na przyszły rok. O spotkaniu z organizatorami zostaniemy poinformowani w najbliższym czasie.
  8. Również tegoroczna parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę będzie zorganizowana w inny niż zwykle sposób. Na Jasnej Górze Msza święta w intencji parafian zostanie odprawiona 29 sierpnia. Godzina zostanie podana w późniejszym terminie. Pielgrzymować będziemy indywidualnie, tzn. własnym transportem.
  9. Kancelaria parafialna przez wakacje będzie czynna: od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do godziny 9:00, oraz w środę od godziny 19:00 – 20:00.
  10. Życzymy wszystkim zdrowia i Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na urlop udanego wypoczynku.