II NIEDZIELA ZWYKŁA
20.01.2019

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Maryja przyszła z pomocą nowożeńcom. Zachęcała, żeby zwrócić się do Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy również nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa. Nie jesteśmy sami. Możemy o wszystkim powiedzieć Jezusowi i z wiarą prosić Go o pomoc w każdej sytuacji.
          Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej sekretarza księdza . arcybiskupa ks. Grzegorza Śmiecińskiego, który wygłosi do nas Słowo Boże.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Dom Rekolekcyjny "Nazaret" w Piekarach.

1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Na godzinę 16:30 zapraszamy wszystkich na nieszpory niedzielne połączone z modlitwą o jedność chrześcijan.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.
  3. W czwartek na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę św. szkolną, a o godzinie 19:00 spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania oraz ich świadków.
  4. W piątek rozpoczynamy Wizytację Kanoniczną. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godzinie 18:00, podczas której nasi młodzi parafianie przystąpią do sakramentu bierzmowania. Przez trzy dni będziemy gościć księdza biskupa Grzegorza Olszowskiego. Plan wizytacji umieszczony jest w naszej gazetce parafialnej i na tablicy ogłoszeń. To bardzo ważne wydarzenie parafialne. Módlmy się do Ducha Świętego w intencji naszej parafii oraz w intencji księdza biskupa Grzegorza.
  5. W nocy z 26 na 27 stycznia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej archidiecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  6. W związku z Wizytacją, chrzty i roczki będą w sobotę 2 lutego o godz. 16.00.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.