NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będziemy świadkami męki naszego Zbawiciela i Jego Zmartwychwstania. Dzisiaj i my wjedźmy razem z Jezusem do Jerozolimy. Ci sami ludzie, którzy wołali „Hosanna”, wołali potem „Ukrzyżuj Go”. Jesteśmy do nich podobni. Stańmy pokornie pod krzyżem. Adorujmy miłość Boga, który do końca nas umiłował.
W naszej wspólnocie witamy ks. dr. Wojciecha Kućko z Płocka, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje. Wzywajmy orędownictwa bł. Rodziny Ulmów dla rodzin naszej parafii.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Zapraszamy wszystkich na ostatnie Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną dziś o godz. 16:00.
  2. Od poniedziałku do środy zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Ogólna nauka rekolekcyjna podczas Mszy Św., oprócz porannej Mszy Św. w poniedziałek. W poniedziałek o 19:00 konferencja dla młodzieży, studentów, młodzieży starszej i pracującej. We wtorek o 19:00 nauka dla małżeństw. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 21:00. W środę o 10:00 Msza Św. dla seniorów z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. O 17:30 na zakończenie rekolekcji nabożeństwo dla małżeństw i Msza Św. zakończona błogosławieństwem małżonków i rodzin relikwiami bł. Ulmów. Zapraszamy całe rodziny. Tego dnia zostanie zebrana kolekta rekolekcyjna.
  3. Zbiórka ministrantów w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 8:00. Zapraszamy również ministrantów starszych.
  4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, potem prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 22:00.
  5. W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od godz. 7:00, o godz. 9:00 Droga Krzyżowa, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Liturgii adoracja przy Bożym Grobie do godziny 22:00. Tego dnia ustawmy krzyże w centralnym miejscu naszych mieszkań. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy również do zachowania wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę. Tego dnia rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
  6. W Wielką Sobotę od godz. 7:00 adoracja przy Bożym Grobie. Święcenie pokarmów co godzinę od 11:00 do 14:00. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać - poświęcenie pokarmów na placu przed kościołem. Liturgia Wielkiej Soboty połączona z Procesją Rezurekcyjną o godz. 20:00. Tradycyjnie zapraszamy poczty sztandarowe. Prosimy zabrać świece. Pamiętajmy, że Triduum Paschalne to najważniejsze dni w roku liturgicznym. Znajdźmy czas na indywidualną adorację i udział w ceremoniach.
  7. Okazja do spowiedzi św. będzie: w poniedziałek , wtorek i środę: 6:00 – 6:30 i 17:00 – 18:00, w Wielki Czwartek 6:00 – 8:00, 16:00 - 17:00 , w Wielki Piątek 7:00 – 9:00 i 15:00 – 17:00 oraz po Liturgii Męki Pańskiej do 22:00, w Wielką Sobotę od 7:00 – 10:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment.
  8. Z tyłu kościoła do nabycia paschaliki „Caritas” na stół wielkanocny.
  9. Kolekta świąteczna przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i wzięli udział w tegorocznej Drodze Krzyżowej ulicami Kobióra.
  10. Wszystkim parafianom życzymy głębokiego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia i opieki Matki Najświętszej.