II NIEDZIELA ADWENTU

Wsłuchując się w dzisiejszą Ewangelię, możemy doznać wstrząsu – Jan Chrzciciel zapowiada sąd i wzywa do nawrócenia. Słowo proroka jest stanowcze i wskazuje na konieczność przygotowania naszego życia na przyjście Chrystusa. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, mogli przynosić liczne owoce chrześcijańskiego życia.
Pamiętajmy dziś w naszych modlitwach o górnikach i górniczych rodzinach, wzywając orędownictwa św. Barbary.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. O godz.16:30 nieszpory niedzielne.
  2. Dzisiaj o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na wyjątkowy „Koncert Światła”. W repertuarze pieśni adwentowych wystąpi zespół „Są Stąd” wraz z gościem specjalnym: Basią Pospieszalską.
  3. Wszystkie dzieci zapraszamy na roraty - w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek o godzinie 18:00, a w środę i piątek o 6:30.
  4. Pod figurą Serca Jezusowego ustawione zostało „serce dobroci”. Można do niego wkładać słodycze i upominki, które dzieci będą losowały na roratach. Z darów przygotujemy również paczki dla potrzebujących. Darczyńcom serdecznie dziękujemy.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele adwentowe spotkanie lektorów. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
  6. W środę o godzinie 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowe Msze św. o godz. 8:00 i 16:00. Podczas Mszy Św. o 16.00 poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. Dzieci Maryi, które tego dnia obchodzą patronalne święto. Po Eucharystii spotkanie w domu parafialnym.
  8. Młodzież i dorosłych zapraszamy na roraty w każdy piątek Adwentu o godzinie 19:00. Prosimy zabrać świece i lampiony.
  9. W domu parafialnym w każdą niedzielę Adwentu po Mszach św. można nabyć opłatki oraz świece Caritas.
  10. Trwają duszpasterskie odwiedziny rodzin. W tygodniu początek kolędy o godz. 15:00, a w soboty i niedzielę o godz. 14:00. Plan kolędy umieszczony jest na stronie internetowej oraz w gablotce. Z tyłu kościoła można zabrać tzw. kartotekę kolędową, którą wypełniamy w domu i przekazujemy kapłanowi na kolędzie.
  11. Chorych parafian przed świętami odwiedzimy w czwartek 15 grudnia. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
  12. W przyszłym tygodniu przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a kolekta na potrzeby naszej parafii.
  13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego czasu Adwentu i opieki św. Barbary.