V NIEDZIELA WIELKANOCNA
19.05.2019

Jezus dziś do nas mówi: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości, zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przysłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Tymczasem Jezus chce, abyśmy mimo wszystko się wzajemnie miłowali. W nim jest źródło miłości, nie w nas. Prośmy Jezusa, aby uzdolnił nasze serca do kochania.
      Otoczmy dzisiaj modlitwą dzieci naszej parafii, które po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Pamiętajmy również w modlitwie o naszym arcybiskupie Wiktorze Skworcu, który obchodzi swoje urodziny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich na godzinę 15:00 na nabożeństwo majowe, które poprowadzą dzieci komunijne.
  2. Dzisiaj w katowickiej katedrze o godzinie 12:00 Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odmówimy Koronkę do Ducha Świętego.
  4. W czwartek na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej na Mszę św. szkolną i nabożeństwo majowe.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W sobotę będziemy przeżywali Dzień Kobióra. Połączymy go z Metropolitalnym Świętem Rodziny. O godzinie 15:00 zgromadzimy się na nabożeństwie majowym, podczas którego wystąpi orkiestra PGG, a następnie odbędzie się festyn gminno-parafialny, który będzie trwał do Apelu Jasnogórskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Mszę św. w intencji mieszkańców gminy odprawimy w niedzielę o godzinie 10:30. W sobotę również przypada w naszej parafii Wieczna Adoracja, która polega na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.
  8. Przeżywamy miesiąc maj, który poświęcony jest Maryi. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie przed Mszą św. o godzinie 17:30, w czwartek po Mszy św. szkolnej, a w niedzielę w ramach nieszporów o godzinie 16:30.
  9. Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się 26 maja i 2 czerwca od godziny 15:00 w domu parafialnym.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.