XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
11.11.2018

Czasami wydaje się nam, że tak niewiele wnosimy do naszych wspólnot, społeczności, do tego co dookoła nas. Tymczasem dziś poznamy kobietę, która do skarbony wrzuciła dwa najdrobniejsze pieniążki i to właśnie jej gest docenił Jezus. Bóg oczekuje od nas szczerości w relacji z Nim oraz byśmy dawali Mu swoje życie z własnej woli i miłości, a potem szli do innych, także w naszej ojczyźnie. Świętując dzisiaj 100 – lecie odzyskania niepodległości, pomyślmy o bezinteresowności, która może odmienić nasze życie społeczne.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii..

1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:30 na Różaniec za zmarłych zalecanych.
  2. Różaniec za zmarłych zalecanych modlimy się do 15 listopada: w dni powszednie o godzinie 17:30, w niedzielę i święta o godzinie 16:30, a w czwartek po Mszy św. szkolnej.
  3. We wtorek przypada 13 listopada. Różaniec w intencji chorych i seniorów odmówimy o godzinie 6:00 i 9:30, a Mszę św. za nich odprawimy o godzinie 10:00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
  4. W czwartek na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej na Mszę św. szkolną, a o godzinie 18:00 katecheza dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W sobotę na godzinę 16:00 zapraszamy rodziców ministrantów i wszystkich parafian na Mszę św. w ich intencji. Naszym udziałem w tej Mszy św. podziękujmy chłopcom za ich służbę przy ołtarzu.
  7. Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się w niedziele 18 i 25 listopada od godziny 15:00. w domu parafialnym.
  8. Zapisy na spotkanie młodzieży „Panama na Śląsku”, które odbędzie się w Jastrzębiu 26 stycznia przyjmuje ks. wikary do końca listopada.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji, a dzisiaj przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.