XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Stajemy dzisiaj przed Bogiem z tym wszystkim, co nas przygniata i boli. Mamy ufność, że w czasie tej Eucharystii On zaradzi naszemu niedowiarstwu i oświeci nasze życie, abyśmy poznali, że drogi Boże nie są drogami ludzkimi. Bóg pozwoli nam spojrzeć na nasze życie z nadzieją, że kiedyś zasiądziemy razem z Chrystusem po Jego prawicy. „Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją udoskonala.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Przypominamy, że do końca wakacji nie ma niedzielnych nieszporów.

2. Sierpień to miesiąc, w którym zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. Księga trzeźwości wyłożona jest pod figurą Serca Jezusowego.

3. W poniedziałek, 15 sierpnia, obchodzimy nasz odpust parafialny. Sumę odpustową odprawimy o godzinie 12:00. Słowo Boże wygłosi ksiądz dr Bartłomiej Kuźnik – wykładowca na Wydziale Teologicznym w Katowicach. O godzinie 16.30 zapraszamy na nieszpory odpustowe. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy zioła i kwiaty. Na sumę odpustową zapraszamy poczty sztandarowe oraz parafian w strojach śląskich.

4. W środę przypada uroczystość św. Jacka – głównego patrona naszej archidiecezji, pamiętamy w naszej modlitwie o Kościele lokalnym.

5. W przyszłą niedzielę kobiety i dziewczęta zapraszamy na stanową pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Szczegóły na plakacie.

6. Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 24 do 27 sierpnia. Informacje dla pielgrzymów do odbioru w zakrystii. Msza św. w intencji parafian w kaplicy cudownego obrazu w sobotę o 12.30, a o godzinie 11.00 zgromadzimy się na Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Parafia organizuje wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy parafian do wspólnego pielgrzymowania.

7. Nasze Gminno – Parafialne Dożynki odbędą się w tym roku 28 sierpnia. Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony odprawimy o godzinie 15.00. Program uroczystości umieszczony jest na plakatach gminnych i na stronie internetowej gminy.

8. Wszystkim parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej, a wyjeżdżającym na wakacje udanego czasu odpoczynku.