III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu słyszymy Ewangelię o oczyszczeniu świątyni. Wypędzając przekupniów, Jezus pragnie przywrócić pierwotne znaczenie miejscu świętemu i wskazać, że odtąd uprzywilejowanym miejscem spotkania z Bogiem jest jego zmartwychwstałe ciało. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy, aby Bóg oczyścił nasze serca z tego wszystkiego, co przeszkadza w kroczeniu drogą autentycznej wiary.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.

1. Na godzinę 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Przeżywamy Wielki Post. Pamiętajmy o tym i znajdźmy czas na rozważanie Męki Pańskiej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 17:15; Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 16:00. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w czwartek po Mszy św. szkolnej.
  3. Zachęcamy wszystkich do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia.
  4. Nasze Rekolekcje Wielkopostne odprawimy tradycyjnie od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy. W Wielką Środę odwiedzimy naszych chorych parafian z racji rekolekcji i zbliżających się świąt.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek miesiąca.
  6. W czwartek o godz. 18:00 w domu parafialnym spotkanie dla tych, którzy chcieliby włączyć się w oprawę śpiewu liturgicznego tegorocznego Triduum Paschalnego. Zapraszamy zarówno śpiewających jak i grających na instrumentach.
  7. W piątek wraz z całym chcemy włączyć się w papieską inicjatywę „24 h dla Pana”. Polega ona na adoracji Najświętszego Sakramentu. Nasze całonocne czuwanie rozpoczniemy o godz. 18:45 konferencją. W zakrystii można zapisać się na konkretną godzinę, tak aby zawsze był ktoś modlący się w kościele. Nasza adoracja potrwa do soboty do Mszy Święte wieczornej.
  8. Informujemy, że tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Kobióra odbędzie się w piątek 22 marca. Początek w kościele, skąd przejedziemy ulicami: Kwiatową, Olszewskiego, przez Centralną i zakończymy  na „górce” przy ul. Orlej.
  9. W tym roku organizujemy wczaso - pielgrzymkę do Neum. W programie również Dubrownik i Medjugoria. Termin wyjazdu od 7 do 15 czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc - zapisy w zakrystii do 15 marca. Należy również wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł.
  10. Informujemy, iż w tym roku będzie można wesprzeć odpisem podatkowym (1,5%) remont naszych organów. Zachęcamy do takiego wsparcia. Na stoliku z tyłu kościoła umieszczone są ulotki z informacją na ten temat. Ważne jest, aby w tytule deklaracji umieścić napis KOBIÓR.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  12. Wszystkim parafianom życzymy wielu łask Bożych w przeżywaniu okresu Wielkiego Postu.