II NIEDZIELA ZWYKŁA
14 stycznia 2018 roku

Jezus zadaje dziś uczniom pytanie: „Czego szukacie?”. Czy odpowiedzielibyśmy na to pytanie: „Szukamy Boga i życia wiecznego”? Bo to pytanie jest skierowane także do każdego z nas. Bóg jest blisko – przyszedł do nas jako małe dziecko, przyjmujemy Go w Komunii św., słuchamy w Słowie Bożym. Jest także obecny w otaczającej nas rzeczywistości. On pozwoli nam siebie odnaleźć. Tylko czy my rzeczywiście Go szukamy?

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.

1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swej ojczyzny. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w czwartek o godzinie 6:30.

2. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:30 na nieszpory niedzielne.

3. W poniedziałek po Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Ducha Świętego, które będziemy odprawiać przez cały rok poświęcony Duchowi Świętemu. Pierwsze nabożeństwo połączymy z katechezą na temat: „Rola Ducha Świętego w podzielonym Kościele”.

4. W środę o godzinie 19:00 spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

5. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek na godzinę 17:00.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę na godzinę 16:00 zapraszamy na jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

8. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

9. Zachęcamy wiernych, szczególnie małżonków, do przeżywania rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych: w Brennej i w Kokoszycach.

10. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.