Uroczystość NMP Piekarskiej,
Głównej patronki archidiecezji

W dzisiejszą niedzielę w szczególny sposób czcimy MB Piekarską – główną patronkę archidiecezji. Dziękujemy również Bogu za tegoroczne zbiory, za to, że nie brakuje nam chleba powszedniego, że mamy pracę i dach nad głową. Modlimy się też za naszych rolników i ogrodników.
Gromadząc się na Eucharystii, wyznajemy, że Jezus jest Panem naszego życia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Przypominamy, że zniesiona została dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Prosimy pamiętać o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych.
  2. W tym miesiącu Dzień Fatimski przypada w poniedziałek. Różaniec w intencji chorych i seniorów naszej parafii odmówimy o godzinie 6:00 i 9:30 a Mszę św. w ich intencji odprawimy o godzinie 10:00.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego, w środę o godzinie 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. wieczornej do Miłosierdzia Bożego.
  4. We wtorek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża. Po Mszy św. porannej udamy się do krzyża misyjnego obok kościoła aby tam oddać hołd Jezusowi ukrzyżowanemu. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Lektorów i tych wszystkich, którzy są chętni do tej posługi.
  5. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w środę po Mszy św. wieczornej. Tematem spotkania będzie „Eucharystia jako tajemnica celebrowana”.
  6. W czwartek na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na Mszę św. szkolną.
  7. Naszych ministrantów i kandydatów do ministrantów zapraszamy na zbiórkę formacyjną w każdą sobotę o godzinie 8:00, Dzieci Maryi również w każdą sobotę o godzinie 9:00, a Oazę młodzieżową w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.
  8. W sobotę 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszą młodzież.
  9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowennę do Sługi Bożego Jana Machy.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ a dzisiaj przed kościołem zbiórka na Afganistan.
  11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i opieki Matki Bożej Piekarskiej.