W związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym wobec prof. Ewy Budzyńskiej, której część studentów Uniwersytetu Śląskiego zarzuciła homofobię i narzucanie poglądów radykalno-katolickich przy prezentowaniu katolickiego modelu rodziny, Rada Społeczna przy Arcybiskupie Katowickim i sam Arcybiskup udzielili wsparcia i przesłali pani profesor wyrazy solidarności.

Abp Wiktor Skworc odwiedził z kolędą duszpasterzy naszej kobiórskiej parafii.

6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele parafialnym odbyło się Rodzinne Kolędowanie z "Kobiórską Czelotką".

Życzymy wszystkim Parafianom i Drogim Gościom, aby przyjście na świat Jezusa napełniło Was nową wiarą, gorącą miłością i niegasnącą nadzieją.

Jak dobrze przeżyć Adwent - refleksja arcybiskupa Wiktora Skworca. "Kościół nam mówi: zatrzymaj się, pomyśl kim jesteś i dokąd zmierzasz..."

6 grudnia jest wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, do naszej świątyni parafialnej przybył św. Mikołaj.

Najważniejszym dniem każdego "Dziecka Maryi" jest święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które przypadło w tym roku w niedzielę 8 grudnia.