Wiadomości
parafiakobior.pl

W piątek 28 kwietnia, w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kobiórze Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc udzielił Sakramentu Bierzmowania 39. młodym ludziom z gimnazjum.

Było wśród nich 16 dziewcząt i 23 chłopców - uczniów klas trzecich Gimnazjum im. św. Jana Pawła II. W uroczystości wraz z bierzmowaną młodzieżą, świadkami i rodzinami, uczestniczyli też przedstawiciele szkoły, wraz z pocztem sztandarowym.
Abp Skworc przypomniał młodym, że przyjęcie darów Ducha Świętego jest bardzo ważnym wydarzeniem w ich życiu, poprzedzonym przez liczne przygotowania. Jak zaznaczał, zaczęły się one już w tym dniu, kiedy uradowani narodzinami dziecka rodzice przyniesli ich do świątyni, by ich ochrzcić. - To było wasze pierwsze spotkanie z tajemnicą Boga, który objawia się jako Ojciec, Syn i Duch Święty. Potem wasi rodzice byli pierwszymi katechateami: uczyli modlitwy, znaku krzyża, prowadzili do kościoła, tłumaczyli... - mówił abp Skworc, dziekując rodzicom za tę bardzo ważną katechezę: - Na tym rodzinnym przekazie wiary, na tym świadectwie rodziców, można budować potem mocną wiarę w ramach katechezy szkolnej, w ramach całego życia liturgicznego, które się dokonuje w życiu parafialnym.
Słowa podziękowania za udział w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania abp Skworc skierował również pod adresem szkoły i nauczycieli oraz wychowawców. Odwołujac się do zdawanych przez gimnazjalistów kilka dni wcześniej egzaminów podkreślał, że to ważne, ale wcale nie ostatnie życiowe egzaminy, przed którymi stanęli. - Całe nasze życie jest w jakimś sensie egzaminem: zdajemy codziennie egzamin z naszego człowieczeństwa, z naszego chrześcijaństwa. Ciągle się okazuje, kim jesteśmy jako ludzie, jako chrześcijanie, a Kościół jako wyposażenie na drogę naszego dorosłego życia i te trudne egzaminy daje nam nadzieję i pomoc: dary Ducha Świętego - tłumaczył abp Wiktor Skworc, zachęcając młodzież, by zawsze w trudnych chwilach szukała pomocy Ducha Świętego i z Jego pomoca szła drogą wierności Chrystusowi.
Po modlitwie do Ducha Świętego młodzież otrzymała sakrament bierzmowania, a później także przyjęła Komunię Świętą z rąk Księdza Arcybiskupa. Na zakonczenie uroczystej liturgii młodzi przyjeli także księgę Ewangelii.
Młodzieży bierzmowanej życzymy, aby jeszcze pogłębiali swoją więź z Jezusem w Kościele i w dalszym życiu postępowali według zasad wiary.
Rodzicom, opiekunom, katechetom i wychowawcom dziękujemy za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu oraz za udział w tej uroczystości.