Wiadomości
parafiakobior.pl
W listopadzie myślimy o tych, którzy odeszli. To szczególny czas refleksji i modlitwy za zmarłych. Wierzymy w to, że zaznali życia wiecznego.

W środę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy w tym dniu cześć tym, którzy już osiągnęli chwałę nieba i wstawiają się za nami u Boga. Msze św. w tym dniu odprawimy według porządku niedzielnego.
Dodatkową Mszę św. za zmarłych z naszych rodzin odprawimy na cmentarzu o godzinie 14:00, a bezpośrednio po niej nabożeństwo za zmarłych. Różaniec za zmarłych odprawimy w tym dniu na cmentarzu o godzinie 18:00.
Odpust za zmarłych można uzyskać od południa w środę i przez cały Dzień Zaduszny pod następującymi warunkami: nawiedzenie kościoła, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. oraz wolność od jakiegokolwiek grzechu. Można również uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami) od 1 do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

W czwartek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich zmarłych, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawiamy Bogu nasze modlitwy, odpusty, a przede wszystkim uczestniczymy we Mszy św. Msze św. w tym dniu odprawimy o godzinie 6:30, 8:00, 16:00 i 18:00.