Wiadomości
parafiakobior.pl
Zapraszamy do świętowania ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, patronki naszej parafii i kościoła w Kobiórze.
{Play}
Do godnego przeżycia tych uroczystości w ostatnim czasie przygotowaliśmy się poprzez troskę o godny wygląd świątyni. Oczyszczony i odgrzybiony został dach kościoła oraz wieże. Wyremontowana została również kaplica pogrzebowa na naszym cmentarzu.
Przed odpustem w środę, 14 sierpnia od godziny 8.00 odwiedzimy chorych parafian z sakramentami świętymi - prosimy zgłosić ich w zakrystii. Aby każdy mógł się należycie przygotować duchowo, w środę wieczorem od 19.00 do 21.00 będzie dodatkowa okazja do spowiedzi świętej.
Centralnym wydarzeniem parafialnych uroczystości będzie Suma odpustowa, którą będziemy sprawować w czwartek 15 sierpnia o godz. 12.00. Tego dnia można też uzyskać związaną z odpustem łaskę odpuszczenie wszystkich kar doczesnych za grzechy popełnione przez siebie do chwili uzyskania odpustu. Warunkiem uzyskania takiej łaski jest odmówienie w kościele modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.