Ze specjalnym słowem zwrócił się do wiernych metropolita katowicki w przesłaniu wideo.

- Od tej niedzieli obowiązują szczególne regulacje dotyczące naszego życia społecznego, także naszego życia religijnego. Chcemy się do nich dostosować, bo one ostatecznie służą naszemu wspólnemu dobru – przypomniał abp Skworc.

Swoje pozdrowienia skierował do osób starszych, rodzin i wszystkich pozostających w domach, życząc „pięknej, rodzinnej, wspólnotowo przeżytej niedzieli”. - W przestrzeni duchowej jest z nami Pan nasz Jezus Chrystus – dodał.

Metropolita katowicki zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy. - O godz. 20:30 każdego dnia chcemy modlić się w tych bardzo istotnych dla nas intencjach. – powiedział.

Zapewnił o pamięci. - Pragnę wam życzyć wszelkiego dobra i zapewnić o duchowej bliskości, o tym, że modlę się za was jako Pasterz Kościoła katowickiego.

Przypominał także, że wierni mogą liczyć na swoich duszpasterzy, posługujących w parafiach. - W tym trudnym czasie oni chcą być blisko was. Możecie z nimi utrzymywać kontakt dzięki łączności internetowej czy telefonicznej. oni są do waszej dyspozycji. Oni chcą wam pomóc. Chcą wam służyć Bożym słowem, duchowym wsparciem. Wszyscy tego wsparcia dzisiaj potrzebujemy – powiedział abp Skworc.

- Budujmy tę duchową wspólnotę, którą jest Kościół, z Jezusem Chrystusem, który jest w środku tej wspólnoty. On prowadzi nas w Duchu Św. do swojego Ojca. Trwajmy w tej wspólnocie – powiedział na koniec, udzielając błogosławieństwa na wysiłek trwania i budowania tej wspólnoty.