W czwartek 18 czerwca grupa młodzieży naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania, zwany też sakramentem chrześcijańskiej dojrzał ości.

Tuż przed zaplanowaną uroczystością okazało się, że z powodu trwającej epidemii Covid-19 arcybiskup Wiktor Skworc został objęty kwarantanną i nie może przybyć do naszej parafii.
Z tego względu Ksiądz Arcybiskup udzielił delegacji do udzielenia sakramentu bierzmowania proboszczowi ks. Damianowi Suszce. Tak też się stało i szafarzem sakramentu był Ksiądz Proboszcz.
Zwracając się do młodych przypominał, że udzielone im w sakramencie bierzmowania dary Ducha Świętego są najważniejszym wsparciem na drodze stawania się dojrzałym chrześcijaninem. - Te dary, które otrzymujecie, są dla was umocnieniem, abyście mogli iść przez życie i z odwagą głosić Chrystusa Zmartwychwstałego - przypominał ks. Damian Suszka.