Wiadomości
parafiakobior.pl
Drodzy Parafianie!
Dobiega końca rok liturgiczny. Już wkrótce rozpoczniemy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. W tegoroczne adwentowe dni zawołamy jednak o wiele gorliwiej niż zwykle: Marana tha, Przyjdź, Jezu Panie! Przyjdź Panie Jezu i zabierz od nas szalejącą epidemię! Przyjdź, Panie Jezu i wlej w nasze życie pokój, zgodę i wzajemny szacunek, czego ostatnio tak bardzo nam brakuje!
Musimy mieć świadomość, że w tym roku Adwent, a także okres Bożego Narodzenia, będą znacznie różniły się od tego czasu, który dobrze znamy. Być może nie będzie to okres licznych i radosnych spotkań. Nie może jednak w nas, ludziach wiary, zabraknąć nadziei i radości z przyjścia Zbawiciela! Tym samym czas, który przed nami, staje się wyzwaniem duszpasterskim podejmowanym w nowych realiach, z zachowaniem najwyższej troski o Wasze, naszych Parafian, zdrowie.
 
Msze Święte roratnie
Na tegoroczne roraty zapraszamy od poniedziałku do środy o godz. 18.00, w czwartek o 17.00, a w piątek o godz. 19.00. Ze względu na ograniczoną liczbę osób, które mogą przebywać w kościele, chcemy zaproponować dwojaki sposób przeżywania rorat. Codziennie roraty będziemy transmitowali z naszego kościoła na kanale: https://www.youtube.com/user/TheJastrzemski
Równocześnie, każdego dnia, wszyscy, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w spotkaniach w kościele, będą mogli korzystać również z materiałów i transmisji on-line zawartych na platformie holyweek.pl.
 
Odwiedziny duszpasterskie
Obecna sytuacja uniemożliwia także to, by odwiedziny duszpasterskie odbyły się w tradycyjnej formie. Nie chcemy jednak rezygnować nie tylko z naszej tradycji, ale nade wszystko z okazji do wspólnej modlitwy i spotkania z Parafianami. Dlatego, począwszy od Adwentu, bardzo serdecznie zapraszamy na duszpasterskie spotkania do naszego kościoła. W intencji rodzin poszczególnych ulic zostaną odprawione wieczorne Msze Święte. Po każdej takiej Mszy Świętej będzie okazja nie tylko do wspólnej modlitwy i kolędowania, ale także do rozmowy na temat tego, czym żyje nasza wspólnota parafialna. Na dodatkowej stronie znajduje się harmonogram tej nietypowej tegorocznej „kolędy”. Serdecznie prosimy przyjąć nasze, duszpasterzy, zaproszenie do Domu Bożego – miejsca szczególnego, zwłaszcza teraz w czasie epidemii; miejsca, które jeszcze mocniej niż zwykle jest źródłem nadziei. Naszym darem dla Was będzie parafialny kalendarz na nowy 2021 rok. W kościele dostępna będzie także woda święcona, którą będzie można zabrać (we własnym naczyniu) do domu oraz poświęcona kreda, którą będzie można tradycyjnie opisać drzwi mieszkań.
 
Msze Święte w kaplicy
Ze względu na ograniczenia, a także trwający remont w kaplicy na osiedlu, intencje Mszy Świętej o godzinie 9.15 zostały przeniesione do kościoła. W tym miejscu pragniemy również złożyć serdeczne podziękowania za ofiary składane na tacę i na konto parafialne. Dzięki tym ofiarom w kaplicy udało się już zamontować instalację fotowoltaiczną, a także nowe ogrzewanie. Msze Święte w kaplicy zostaną wznowione po zakończeniu remontu i wtedy, kiedy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Chociaż zapewne zmęczeni już jesteśmy panującą epidemią, to - jako ludzie wierzący - jesteśmy wezwani do nieustannej modlitwy i niezachwianej wiary, zwłaszcza tam, gdzie jej brakuje. Nie możemy bowiem zapominać, że tym, czym karmiliśmy się w tych „dobrych czasach”, jak wszyscy nazywają czas „przed epidemią”, a więc: Bożym Słowem, życiem sakramentalnym, licznymi inicjatywami duszpasterskimi, formacyjnymi i parafialnymi, dalej mamy hartować nasze serca, by poradzić sobie z ciemnością i niepokojem, które dziś spowiły świat. Stojąc u progu nowego roku liturgicznego, życzymy, aby był to dobry czas dla każdego z nas.
Niech będzie to czas zmian na lepsze, czas rozwiązania sporów, czas uporządkowania życia, czas zerwania z nałogiem, czas gorliwszego wypełniania swoich obowiązków wynikających z powołania… Niech to będzie czas, który przyniesie nam prawdziwą radość życia. Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!

Duszpasterze