Zapraszamy na pielgrzymkę do północnych Włoch. W dniach od 11 do 18 czerwca proponujemy zwiedzanie oraz odpoczynek we Włoskich miastach m.in. Werona, Madiolan, Turyn. Zapisy do końca stycznia.

PÓŁNOCNE WŁOCHY – ZWIEDZANIE I WYPOCZYNEK

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników przy parafii pw. WNMP w Kobiórze i wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez piękne widokowo Alpy Austriackie do Włoch. Nawiedzimy kościół św. Piotra i Pawła z XV w. w Tarvisio. Na fasadzie świątyni zachował się gotycki portyk i fresk przestawiający św. Krzysztofa. We wnętrzu znajdują się statuy oraz freski XVI wiecznych artystów oraz obrazy z XVIII w. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tarvisio.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Spiazzi. Udamy się do prześlicznego sanktuarium Madonna della Corona położonego na stromej ścianie skalnej przy zboczu góry na wysokości 774 m n.p.m. Nazwa della Corona nadana została od pięknego usytuowania w koronie alpejskich szczytów. Sanktuarium to w 1988 r. nawiedził papież bł. Jan Paweł II. Pokonując kolejne podejścia na szlaku zatrzymamy się na stacjach drogi krzyżowej. Sylwetki z brązu naturalnych rozmiarów przedstawiają poszczególne sceny męki Chrystusa. Przejazd do Trydentu. Wędrówka „cesarskim szlakiem” od zamku Buonconsiglio, dawnej rezydencji biskupów położonej na wzgórzu w północno-wschodniej części starówki. Poprzez via San Manci i via Belenzani mijając najpiękniejsze pałace, zabytkowe wieże dotrzemy do Placu Katedralnego. Nawiedzimy katedrę San Vigillo, budowli w stylu romańskim - miejsce zgromadzeń soborowych. Na Placu katedralnym zobaczymy fontannę Neptuna, a także Palazzo Pretorio eksponujący XVI-wieczne gobeliny i dzieła sztuki sakralnej ze skarbca katedry. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Jeziora Garda.

DZIEŃ 3-4
Śniadanie. Czas wolny przeznaczony na plażowanie i kąpiele. W jednym z dni przejazd do jednej z malowniczych miejscowości nad jeziorem Lago di Garda. Rejs do Riva del Garda – krótki spacer po kurorcie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek nad jeziorem. Przejazd do Werony. Zwiedzanie centrum historycznego – rzymski amfiteatr Arena z I w. n.e., gdzie do dziś wystawiane są spektakle operowe, plac delle Erbe, bazylika św. Zenona, most Castel Vecchio, plac dei Signori, słynny balkon Julii. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Magenty – rodzinnego miasta Joanny Beretta Molla, która w 1962 roku złożyła ofiarę z siebie, aby mogło żyć jej dziecko. W 2004 została kanonizowana przez św. Jana Pawła II. Odwiedzimy także grób Świętej, mieszczący się w nieodległej miejscowości – Mesero. Następnie udamy się do Mediolanu. Zwiedzanie miasta: gotycka, marmurowa katedra Narodzin Świętej Maryi - należy do największych na świecie, plac Della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci, gmach opery La Scala – najsłynniejsza scena operowa we Włoszech, bazylika św. Ambrożego, w którym spoczywają szczątki Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Mediolanu.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do Turynu, stolicy Piemontu. Nawiedzimy renesansową XV-wieczną katedrę św. Jana Chrzciciela - patrona miasta, gdzie od 1578 r. przechowywany jest słynny Całun Turyński – niezwykły wizerunek umęczonego i ukrzyżowanego Chrystusa. Czas na indywidualną modlitwę. Spacer po historycznym centrum. Zobaczymy także Sanktuarium della Consolata z figurą Madonny, Plac Karola z barokowymi kościołami św. Karola i św. Krystyny, Pałac Carigiano, Bazylikę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której znajdują się relikwie św. Jana Bosko oraz Jego ucznia św. Dominika Savio. Przejazd do Oropy, położonej w górach Piemontu. Tutaj u stóp Monte Murcone, znajduje się sanktuarium Królowej Gór ze słynącą łaskami drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem - przedstawiającą Maryję ofiarowującą Jezusa w świątyni. Znajdują się tu dwie piękne Bazyliki, trzy wielkie place i 19 kapliczek, ozdobionych unikalnymi freskami. Według legendy to tu św. Euzebiusz znalazł w kamieniu figurę Czarnej Madonny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do Pragi. Wieczorny spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Pragi.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Przejazd do Pragi. Udamy się na Hradczany – „królewską” dzielnicę powstałą w XIV w. na zachodnim, wysokim brzegu Wełtawy. Obejrzymy m.in.: gotycką, bogato zdobioną katedrę św. Wita ze słynnymi Złotymi Wrotami oraz kaplicą św. Wacława, Stary Pałac Królewski z Salą Władysławowską – największym świeckim pomieszczeniem średniowiecznej Pragi, bazylikę i klasztor św. Jerzego, galerię obrazów, Belweder Królowej Anny i ogrody zamkowe. Spacer „Złotą uliczką”. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

TERMIN: 11-18.06.2016

CENA: ok. 1940 zł

ZAPEWNIAMY:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami,
  • 8 śniadań, 8 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł na terenie RP

UWAGI:
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty
  • na bilety wstępu i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 100 €