Wiadomości
parafiakobior.pl


W środę 22 czerwca w naszej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kobiórze Ksiądz Biskup Adam udzielił sakramentu bierzmowania grupie 61 naszych młodych parafian. Było w niej 26 dziewcząt i 35 chłopców. W świątyni wraz z bierzmowańcami i świadkami zgromadzili się najbliżsi krewni.
Na początku uroczystej liturgii Ksiądz Biskup zapytał ks. proboszcza Damiana Suszkę, czy są godni przyjąć ten sakrament i czy przygotowali się do niego własciwie. Ksiądz Proboszcz potwierdził, a młodzież chórem poprosiła o jego udzielenie, zapewniając, że pragną być zawsze gotowi do dawania świadectwa wierzei postępowania według jej zasad.
- Drodzy młodzi przyjaciele, Duch Święty przychodzi do was z darem świadectwa, dzielenia się swoją wiarą poprzez słowo i poprzez życie. Myślę, że każdy i każda z was chce żyć w swym życiu miłością, chce być człowiekiem radosnym i pełnym pokoju. Cierpliwość, uprzejmość, dobroć są wam bardzo potrzebne w waszych codziennych relacjach z innymi ludźmi. Myślę, że wszyscy - począwszy o rodziców, nauczycieli, katechetów, ucieszą się, kiedy w waszym życiu pojawią się takie owoce jak wierność, łagodność, opanowanie, które są wam potrzebne szczególnie teraz, w niełatwym czasie waszego dorastania, kiedy wasze serca są targane silnymi nieraz emocjami. Będziemy się modlić dla was o dary Ducha Świętego. One dają głębsze poznanie Boga i tego, że wasze serce jest Jego świątynią, że Bóg jest niedaleko od ciebie - mówił w homilii bp Adam.
- Dziękujemy Panu Bogu za ten dar, za wszystkie dary które łączą się z tym sakramentem - mówił w imieniu parafian ks. proboszcz Damian Suszka. Na ręce bp. Adam swojhe podziękowania złozyli także przedstawiciele młodzieży bierzmowanej oraz rodziców.