Wiadomości
parafiakobior.pl
W niedzielę, 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Odpust. Istotą odpustu jest łaska, jaką w tym dniu można uzyskać w kościele odpustowym. Jest nią odpuszczenie wszystkich kar doczesnych za popełnione przez siebie grzechy do chwili uzyskania takiego odpustu. Warunkiem uzyskania takiej łaski jest odmówienie w kościele odpustowym modlitw: Ojcze nasz, Wierzę i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Jest to wielka łaska. Na jej mocy darowane nam zostają te kary, które musielibyśmy odpokutować albo w tym albo w przyszłym życiu w czyśćcu.
Bardzo ważnym elementem odpustowego świętowania jest uczestniczenie w pełni we Mszy świętej w dniu odpustu.
Sumie odpustowej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik Archidiecezji Katowickiej. W homilii podkreślił, że dzisiejsza uroczystość przypomina nam wszystkim, że naszą ojczyzną jest niebo i kierunkiem naszego życia jest niebo, czyli rzeczywistość, w której nie ma bólu, cierpienia, chorób.
- Życzę wam, kochani, abyśmy u kresu naszej ziemskiej wędrówki mogli razem z Maryją i wszystkimi świętymi radować się na wiecznej uczcie w niebie - mówił ks. Wojtal.
Na zakończenie uroczystości wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, którą wielbiliśmy Boga obecnego wśród nas pod postacią chleba...