Wiadomości
parafiakobior.pl
W niedzielę 19 maja w czasie uroczystej Mszy Świętej grupa 41 dzieci naszej parafii przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej i do wczesnej Komunii Świętej.


Do kościoła przyprowadzili ich rodzice, którzy w tym ważnym dniu pierwszego spotkania z Panem Jezusem udzielili im błogosławieństwa. - Maleńkie nasze serduszka, ale gorące, czekają na Pana Jezusa, jak kwiaty na słońce. Szepczą cicho: Przydź, Jezu Panie... - mówiła przedstawicielka dzieci pierwszokomunijnych.
Do przyjęcia sakramentu przygotowywał dzieci ks. Adam Paprota, który także udzielił im Pierwszej Komunii. - Realizujcie w swoim życiu to jedno przykazanie: "Przykazanie nowe daję wam, byście się wzajemnie miłowali,tak jak Ja was umiłowałem - zachęcał ks. Adam zarówno dzieci, jak i ich rodziców.
Wskazując na dekorację przedstawiającą winny krzew z winogronami symbolizującymi każde z dzieci, podkreślał, że te słowa są najlepszą wskazówką, jak być mocno i pewnie przymocowanym do winnego krzewu - Jezusa. A zwracając się do najmłodszych dodawał: - Dziś przyjmujecie Pierwszą Komunię Świętą. Życzę wam, drogie dzieci, żebyście często przyjmowały Pana Jezusa, żebyście nie oderwały się od tego krzewu. Bo jest taki ktoś, kto chce oderwać winogrona: diabeł. Jeśli zdarzy się, że oderwie winogrona od krzewu, to Pan Jezus czeka na was w spowiedzi, żeby dawać wam Siebie na każdej Mszy Świętej. I życzę, byście także przy śmierci przyjęli ostatnią w życiu Komunię Świętą, zwaną wiatykiem, a potem cieszyli się z Panem Jezusem w niebie.
Po uroczystym wyznaniu wiary dzieci wraz z rodzicami przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, a symbolem tego zjednoczenia ze wspólnotą Kościoła stały sie wręczone tuż po Mszy Świętej bochenki chleba, symbol Chleba Eucharystycznego, którym na znak miłości mogły się podzielić z całą rodziną.
Rodzice dziękując za udzielony dzieciom sakrament zapewniali, że pragną dalej troszczyć się o rozwój religijny swoich dzieci i dawać im świadectwo życia w prawdzie i w miłości.